SHARE WEEK 2018

Share Week to wspaniała inicjatywa znanego blogera  Andrzeja Tucholskiego, która z roku na rok, odbija się  w Sieci coraz  głośniejszym echem. Akcja polega po prostu na wzajemnym polecaniu się blogów. Należy wskazać inspirujące i ciekawe blogi, aby wieść o nich poniosła się w eter. Ten swoisty łańcuszek ma niesamowicie pozytywną moc. Dlatego i ja postanowiłam do niego dołączyć.

IREZOLUCJA DUSZY – U mnie bezkonkurencyjnie na pierwszym miejscu. Praktycznie każdy wpis mnie porusza, zostawia we mnie ślad. Autorka  pisze o  szeroko pojętej duchowości. Czyni to w sposób niezwykle subtelny, a przekazywana przez nią wiedza nie przytłacza. Często odnosi się do filmu, literatury i własnych doświadczeń. Dzięki temu można głębiej spojrzeć na znane dzieła oraz stworzyć długą listę książek i filmów wartych uwagi.  Ponadto wplatane przez autorkę historie z jej życia, są nierzadko jak materiał na scenariusz. Lektura tego bloga niejako poszerza świadomość, daje impuls do bardziej uważnego życia i duchowego rozwoju. Choć Rezolucja Duszy, dotyka górnolotnej  tematyki, jednocześnie tak wiele wnosi do codzienności. Uczy, że nic nie dzieje się przez przypadek, a wszystko co nam się przytrafia może być cenną lekcją.


II. MAMA NA ROŚLINACH – Temat weganizmu i macierzyństwa idą tu w parze. Pełno tu kulinarnych inspiracji i artykułów utrzymanych w duchu pozytywnego macierzyństwa. Prezentowane na blogu przepisy dają wiarę, że kuchnia roślinna może być naprawdę pyszna.  A sama autorka jest żywym dowodem na to, że będąc weganką można z powodzeniem karmić piersią. Teksty opisujące dobre historie porodowe, rozważania na temat karmienia piersią i propagowanie chustonoszenia , kształtują optymistyczny obraz macierzyństwa. Autorka bloga wydaje się mieć dużą dozę tolerancji i nie jest agresywna w swych aktywistycznych poglądach.


III. MAMA DAJE RADĘ – Blog mamy dwójki dzieci, która z wykształcenia jest psychologiem. Jej teksty dotykają najczęstszych problemów wychowawczych. Autorka ma fachową wiedzę z zakresu psychologi dziecięcej. W swoich poradach opiera się na idei rodzicielstwa bliskości oraz wychowaniu bez kar i nagród. Niedawno zadebiutowała jako autorka książki dla dzieci-„Urodziny Lamy Lenki”. Bajkowa historia, ma pomóc najmłodszym radzić sobie z różnego rodzaju emocjami. I choć nie miałam jeszcze okazji jej przeczytać, znając zamysł autorski myślę że to wartościowa pozycja.  Tak jak wskazuje nazwa – MAMA DAJE RADĘ twórczyni tego bloga udowadnia, że będąc mamą można realizować swoje cele i osiągnąć sukces.

 

 

  • Fajna inicjatywa. Szkoda, że dopiero teraz o niej przeczytałam 🙂